Уміння вчитися. Умови успішного навчання.



Хтось із мудрих сказав, що всі люди народжуються геніями, але через лінощі щодня по крихті втрачають свою геніальність. 

Ще в Давній Греції розробили багато методів розвитку природних задатків. Практика свідчить, що завдяки регулярним та цілеспрямованим тренуванням мозку інтелектуальними іграми та вправами людина стає розвиненішою й талановитішою.




Кожна людина має фізичні й психічні здібності. Існують здібності, які вчені називають інтелектуальними.
Інтелект — це здатність людини думати, мислити, тобто ЇЇ розум, розсудок, пізнання. Кожна людина має певні інтелектуальні здібності. Особливістю інтелекту є те, що він здатний розвиватися.
Для розвитку інтелекту необхідні увага й пам'ять.
Увага — це вміння зосередитися на важливих для тебе предметах та явищах.
Пам'ять — це закріплення, збереження й подальше використання минулого досвіду.

Якщо підліток робить уроки, уважно слухає вчителя, запам'ятовує навчальний матеріал, відповідає на питання, то він тренує свою увагу, пам'ять та інтелект. Як наслідок, його вміння стають кращими, розвиваються.

Ми засвоюємо:
10% того, що читаємо;
20% того, що чуємо;
30% того, що бачимо;
50% того, що бачимо і чуємо;
70% того, що говоримо;
90% того, що говоримо і робимо.



      2014 року було оприлюднено результати дослідження різних способів освоєння нового для людини    матеріалу    під    керівництвом     Асоціації     психологічних     наук.       Протягом експерементального періоду вчені щільно вивчали 10 найпопулярніших методів навчання, і в результаті зробили їхній рейтинг.
Найменш ефективні методи навчання
1. Виділення частин тексту.
2. Підкреслення головних слів у абзаці.
3. Повторне читання тексту.
4. Конспектування прочитаного.
    Автори дослідження повідомили, що виділення та підкреслення слів відволікає учня або студента від суті тексту. Це перешкоджає йому зробити правильні логічні висновки.
    А повторне читання та конспектування прочитаного віднімає дуже багато часу, тоді як можна використовувати набагато ефективніші методи вивчення нового матеріалу.
Найбільш ефективні методи навчання
1. Метод розподіленого навчання.
    Цей спосіб вивчення передбачає складання плану поетапного освоєння нового матеріалу. У ході створення учбового графіку обов’язково треба враховувати режим праці та відпочинку протягом всього періоду навчання. Після вивчення нової теми треба зробити перерву, і чим більше матеріалу необхідно вивчити, тим більшою має бути ця перерва.
2. Практичні вправи.
   Ну, куди ж ми без практики! Виконуючи практичні вправи, ми розуміємо, що не дарма навчаємося, бачимо, що цей новий матеріал нам знадобиться у майбутньому. До того ж тепер ми знаємо, що робити з ним на практиці. Зазвичай, практичні вправи часто використовуються під час вивчення мов. Але не всі розуміють, що практика необхідна кожній навчальній дисципліні.

   Такою є думка вчених за результатами наукового дослідження. Ми радимо вам прислухатися до їхньої думки, але самостійно зробити висновок. Наприклад, якщо ви не можете нічого запам’ятати без створення конспекту – робіть його!

Домашнє завдання
1. Опрацювати параграф підручника.
2. Запропонуйте свої способи запам'ятовування навчального матеріалу.

Сделано на Padlet




Немає коментарів:

Дописати коментар