Тема: Емоційне благополуччя. Емоції та здоров'я
Мета: ознайомитися з поняттям "емоційне благополуччя", дати уявлення про вплив емоцій на здоров'я і прийняття рішень, культуру вияву почуттів, ознаки психологічної рівноваги, вчити розпізнавати відчуття, емоції та почуття, способи їх виявлення, аналізувати дії, що впливають на настрій та почуття; формувати навички самоконтролю емоційного стану; розвивати толерантність, вміння співпереживати та співчувати; виховувати культуру поведінки, доброзичлеве ставлення до інших людей.
Дві з половиною тисячі років тому великий лікар Гіппократ вчив про те, що людське здоров'я залежить не тільки і не стільки від зовнішніх показників, будь то якість споживаної їжі, вдихуваного повітря або способу життя, а й від того, чи живе людина в гармонії з самим собою і оточуючими.
Слово «емоція» походить від латинського «emovere», що означає хвилювати, збуджувати. З часом значення цього слова змінилось і сьогодні можна визначити, що емоції – це узагальнені почуттєві реакції, які виникають у відповідь на різноманітні по характеру екзогенні та ендогенні сигнали, які призводять до змін у фізіологічному стані організму. Психологи вважають, що емоції відображають не предмети і явища реального світу, а об’єктивне відношення до них.
Емоційне благополуччя та його ознаки
Для того, щоб дізнатися ознаки емоційного благополуччя вам необхідно скласти пазл.
"Страх є реакцією організму, яка допомагає виживати в умовах конкуренції. ті, хто бояться, - виживають, а безтрашні вмирають"
Чарльз Дарвін, англійський натураліст і мандрівник
Методи самоконтролю:
зайнятися емоційно приємною діяльністю;
аутотренінг;
спорт;
зустріч із друзями;
прогулянка лісом, цікава подорож тощо.
Домашня робота
1. Опрацювати параграф 14 підручника.
2. Складіть "рецепт гарного настрою".
Свої рецепти можете розмістити на дошці внизу.
Немає коментарів:
Дописати коментар